הפינה הספרותית

יום הולדת לסופר ינץ לוי

15 יוני, 2020

יום הולדת שמח לסופר ינץ לוי שנולד ב-14 ביוני 1975.

ינץ הוא גם תסריטאי, ומציג עצמו כאוהב סיפורים מושבע: 'כשהייתי ילד הדבר שהכי אהבתי לעשות היה לצייר. הייתי בטוח שאני אהיה צייר. למעשה, ציירתי כל כך הרבה וכל כך אהבתי ציור שהייתי בטוח שאני כבר צייר. אבל כשהגעתי לגיל 17 רציתי לצייר ציור מיוחד, ציור שיהיה כתוב עליו סיפור. התחלתי לכתוב על הציור – כתבתי וכתבתי עד שנגמר המקום על הבד. המשכתי לכתוב את הסיפור במחברת וגיליתי שאני מאוד אוהב לכתוב. כשנתתי לאנשים לקרוא רובם לא הבינו למה התכוונתי. אבל אני המשכתי והתמדתי והחלטתי לעבוד בחיים במה שאני אוהב – ליצור ולכתוב סיפורים.
'כשהייתי ילד אהבתי סיפורים והייתי מוקף במספרי סיפורים – אבי, דודות ודודים. כולם לא הפסיקו לספר סיפורים – במטבח, בסלון, במכונית, בבוקר ובערב. הרגעים שבהם האזנתי מרותק לסיפור כזה או אחר, ביחד עם אחי, נחקקו בנפשי לעולם, וככל הנראה הם שזרעו בי את האהבה ואת הרצון לסיפור סיפורים.'
ינץ הוא מחבר סדרת הרפתקאות  דוד אריה, האסופה סיפורי איש היער,אסופת מעשיות צמחים ארצישראליים. במרץ 2014 התפרסם בהוצאת זמורה ביתן "המורה דרורה לא מפלצת" רומן לבני הנעורים המספר על ימי בית ספר ומבוסס על חוויות ילדות של לוי. את הספר אייר יניב שמעוני.

ספרי הרפתקאות דוד אריה מופיעים כולם ברשימות מצעד הספרים. הספר הראשון בסדרה זכה בפרס הספריות הציבוריות לשנת 2010. איורי הספר (מעשה ידי יניב שמעוני) זכו בציון לשבח מטעם מוזיאון ישראל.
בשנת  2016 קיבל את פרס דבורה עומר.

בשנת 2017 יצא הספר כשסבא אליהו היה ילד קטן  בהוצאת שוהם: זמורה ביתן סֵפֶר רִאשׁוֹן בְּסִדְרָה מְשַׁעֲשַׁעַת, הַשּׁוֹאֶבֶת הַשְׁרָאָה מִסִּפּוּרִים שֶׁשָּׁמַע יָנֵץ לֵוִי מֵאָבִיו עַל יַלְדוּתוֹ בְּתֵל אָבִיב שֶׁל שְׁנוֹת הַשְּׁלוֹשִׁים וב-2019  כשסבא אליהו היה קטן 2 - מבול של צרות הַשֵּׁנִי בַּסִּדְרָה הָאֲהוּבָה כְּשֶׁסַּבָּא אֵלִיָּהוּ הָיָה קָטָן גם בהוצאת שוהם

על ינץ לוי-ראש בראש
להכיר את האנשים מאחורי הספרים

https://www.e-vrit.co.il/AuthorInterviewItem/3/%D7%99%D7%A0%D7%A5_%D7%9C%D7%95%D7%99

המורה דרורה לא מפלצת

הרפתקאות דוד אריה 3 במדבר השויצרי
ספורי איש היער