הפינה הספרותית

פסטיבל המשוררים במטולה יתקיים בצורה מקוונת

30 אוגוסט, 2020

הפסטיבל יציין 110 שנה להולדתו של נתן אלתרמן ו-50 שנה למותו, וכן 50 שנה למותה של לאה גולדברג.

פסטיבל המשוררים במטולה, אירוע השירה הגדול והחשוב ביותר בניהולו האמנותי של בני ציפר, יחגוג את שנתו ה- 23 במהדורה מקוונת בין התאריכים 3 ל-5 בספטמבר. הפסטיבל יציין 110 שנים להולדתו של נתן אלתרמן וחמישים שנים למותו, חמישים שנים למותה של לאה גולדברג, מפגשים ופאנלים עם משוררים ומשוררות, סופרים וסופרות, עורכים וחוקרי ספרות ושירה. פסטיבל המשוררים הוא מבית היוצר של בית הקונפדרציה בירושלים.

בין המשתתפים: מאיר שלו, א.ב. יהושע, אלי עמיר, איל מגד, צרויה שלו, ארז ביטון, אגי משעול, רוני סומק, חדוה הרכבי, דורי מנור, אהרן שבתאי, ומשוררי הדור החדש של שירת המצוקה והמחאה, מסיגל בן יאיר ורועי צ'יקי ארד ועד שלומי חתוכה וניסים ברכה. במהלך הפסטיבל יוענק פרס אביב לשירה לשנת תש"ף למשוררת, הסופרת ואשת החינוך הבדואית שיח'ה חליווה. הפסטיבל יינעל במופע הצדעה לפרופ' מנחם פרי - אחד מגדולי העורכים שעיצבו את פניה של השירה והסיפורת העברית בדור האחרון.

המנהל האמנותי בני ציפר מסר: "עם התקרב סוף שנת תש"ף החלטנו שאם אי אפשר להביא את הקהל למטולה - נביא את מטולה אל הקהל. בתהליך העבודה גילינו שיש בפורמט האינטימי של הזום יתרונות: זו הזדמנות לפגוש את היוצרים הגדולים לא עוד מעל במה, אלא במסגרת הביתית".

למעבר לקריאת הכתבה, לחצו על הקישור המצורף.

https://e.walla.co.il/item/3379836

 

צילום: יורי ב. מ - Pixabay