הפינה הספרותית

יום הסובלנות הבינלאומי

14 נובמבר, 2018

בתאריך  16.11 מציינים ברחבי העולם, מדי שנה, את יום הסובלנות הבינלאומי.

היוזמה מובלת ע"י ארגון אונסקו ומטרת ציון היום היא:

"כדי לחולל מודעות ציבורית, כדי להדגיש את הסכנות שבאי-סובלנות, וכדי לחדש את המחויבות ואת הפעולה למען קידום הסובלנות והחינוך, אנו מכריזים בזאת ש-16 בנובמבר יהיה "יום הסובלנות הבין-לאומי". מתוך: הצהרת עקרונות הסובלנות של אונסקו

 יום זה מדגיש את חשיבות ההתייחסות בסובלנות כלפי האחר והשונה והסכנות שבחוסר סובלנות ויחס מפלה ולא שוויוני. אמנת זכויות הילד/ה מתייחסת לנושא בסעיף 2, "המדינות החברות מבטיחות לשמור על זכויות הילדים שבתחומה, ללא הפליה וללא קשר לגזע, צבע עור, מין, שפה, דת, השקפה פוליטית, מוצא לאומי, אתני או חברתי, רכוש, נכות, לידה או כל סיבה אחרת הקשורה לילד ולהוריו." סעיפים נוספים באמנה המתייחסים לנושא: סעיף 23 וסעיף 29.
 
ספרי ילדים רבים עוסקים בנושא הסובלנות.
משהו אחר כתבה: קתרין קייב אייר: כריס רידל הוצאה: מעריב
העלילה מתמקדת ביצור הנקרא משהו אחר, שרוצה להיות כמו כולם. הוא מנסה לעשות דברים כמו האחרים, אך לא בהצלחה יתירה. לא רוצים לקבל אותו כי הוא שונה, הוא משהו אחר. 
ערב אחד, מתדפק על דלתו יצור ומשהו אחר מסלקו. הוא מבין שהאופן בו התנהג הוא בדיוק כפי שהאחרים התנהגו אליו. התחושות הלא נעימות שחש, גורמות לו לרוץ אחר היצור-מישהו אחר, שמו. מתפתחת חברות בין השנים והם מוכנים לקבל כחברים גם שונים מהם.
קתרין קייב כתבה סיפור מקסים על הרצון של כל אחד מאיתנו להיות שייך.
הספר ניתן להשאלה בספריית הילדים שלנו.
אין טקסט חלופי אוטומטי זמין.