הפינה הספרותית

כשנחמה ריבלין דיבבה בסרט "הדב פדינגטון"

05 יוני, 2019

 רעיית הנשיא, שהלכה לעולמה, אהבה את ספרי "הדב פדינגטון", וכשיצא הסרט המבוסס על הספר, תרמה את קולה לאחת הדמויות. 'הוא מקרב אותנו אל הזר והשונה, אל המהגר והתמים", כתבה על הספר לאחר מות המחבר, מייקל בונד, ובריאיון סיפרה: "היה לי חשוב לדובב ב'פדינגטון' בגלל שהנכדים שלי מאוד אוהבים אותו וגם בגלל הדמות שלו, שמעוררת חמלה"

מספרות עברית ועד קולנוע פופולרי - רעיית הנשיא נחמה ריבלין שהלכה לעולמה היום (ג'), אהבה אמנות ותרבות באשר הן. בין היתר, הייתה מעריצה מושבעת של הסופר מייקל בונד, שכתב את ספרי "הדב פדינגטון". כשיצא הסרט "פדינגטון 2" ב-2017, ריבלין קיבלה חיבוק דוב יוצא דופן כשנבחרה לדבב דמות בסרט.

ב"פדינגטון 2", הדב השובב נחוש לקנות את מתנת יום ההולדת המושלמת לדודה האהובה עליו. כדי להשיג את הכסף לקניית המתנה הוא נוטל על עצמו מגוון עבודות שונות ומשונות - אבל יש מי שמתכנן תוכניות אחרות בנוגע להפתעת הדודה. ריבלין דיבבה את דמותה של גרטרוד, אשתו של השופט ג'רלד ביגלסוואד חמור הסבר, שבגירסה הבריטית מגלמת השחקנית והקומיקאית מגי סטיד.

לאחר שבונד הלך לעולמו ביוני 2017, כתבה ריבלין בעמוד הפייסבוק הרשמי של הנשיא פוסט פרידה מהסופר: "מחשבות על ספרי ילדים שאהבתי ממלאות אותי בשמחה ואת דב פדינגטון, שכתב בונד, אהבתי במיוחד. דרך הרפתקאותיו של פדינגטון בבית משפחת בראון למדנו על עזרה לאחר, וההכלה של הקושי שלו. אותו יצור נעזב שניצל אבל צריך ללמוד לחיות במקום שאליו נאסף.

"זה ספר שמקרב אותנו אל הזר והשונה, אל המהגר התמים, זה שמבטו חושף את כל מה שלנו הוא מובן מאליו. או בלתי ניתן לשינוי למרות שדווקא כדאי לשנותו. וכמה פעמים אנחנו חולפים על פני חיה או ציפור פצועה ומפנים מבט, רק שלא נצטרך לקחת על עצמנו את עול הטיפול בה. היה לי חשוב לדובב דווקא ב'פדינגטון'", סיפרה ריבלין בריאיון לחדשות קשת, "גם בגלל שהנכדים שלי מאוד אוהבים אותו וגם בגלל הדמות שלו, שמעוררת חמלה".

יהי זכרה ברוך.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5520036,00.html#autoplay

1280_0_d3123401-fe2b-48d2-b9ab-960253e5f852_.jpeg

icl_17-1273f.jpg