כניסה
חדשות הספרייה

הספרייה משדרת

21 ספטמבר, 2020

 

הרצאות משודרות 2021

עונת הרצאות חדשה - תרבות | היסטוריה | חברה | מסעות

אפריל 2021 - בעקבות ההיסטוריה

7.4.21   יוסי ריבלין                         /             ליל הבדולח - כרוניקה של סיפור נורא

הרצאתו של יוסי ריבלין, סופר ואיש יד ושם. עוסק בהדרכות והרצאות על השואה, תעסוק בפוגרום נובמבר 38 שמוכר יותר בשמו הסרקסטי "ליל הבדולח". תוצאה איומה ונוראה, של סאגה 'מתגלגלת' שהיה בה הכל, היסטוריה, רומנטיקה, בגידות בחיי הנישואים, מאבקי כוח פוליטיים, תעלומת רצח ועוד. כל זה היווה רקע למה שנתפס כאיתות הברור ביותר לשואת העם היהודי שפרצה כעשרה חודשים לאחר מכן.

לצפייה בהרצאה לחצו על הקישור הבא (ההרצאה תתעדכן במהלך היום) יש לגלול עד סוף העמוד!

https://lecturesonline.co.il/kiryatata-library

hol

מבחר הרצאות משודרות לפי לוח הזמנים הבא:

https://online.1stflip.com/dsst/3chj/

 cover 1

*מדי שבוע יעלה לאתר הספרייה הקישור להרצאה

*ההרצאות פתוחות לצפייה למשך שבוע מהתאריך הרשום

הקישורים יעלו גם בעמוד הפייסבוק של הספרייה: *למעבר לעמוד הפייסבוק של הספרייה, לחצו כאן.

-----

אפריל 2021 - בעקבות ההיסטוריה

7.4.21   יוסי ריבלין                         /             ליל הבדולח - כרוניקה של סיפור נורא

הרצאתו של יוסי ריבלין, סופר ואיש יד ושם. עוסק בהדרכות והרצאות על השואה, תעסוק בפוגרום נובמבר 38 שמוכר יותר בשמו הסרקסטי "ליל הבדולח". תוצאה איומה ונוראה, של סאגה 'מתגלגלת' שהיה בה הכל, היסטוריה, רומנטיקה, בגידות בחיי הנישואים, מאבקי כוח פוליטיים, תעלומת רצח ועוד. כל זה היווה רקע למה שנתפס כאיתות הברור ביותר לשואת העם היהודי שפרצה כעשרה חודשים לאחר מכן.

21.4.21 ירין קימור                         /             הנוקמים בנאצים ?

ירין קימור, עיתונאי, כתב חוקר, במאי ומפיק בטלוויזיה, וסופר בהרצאה אודות הנקמה היהודית בנאצים, שבמהלכה חוסלו 1500 נאצים. סיפור לא ידוע שנחשף לראשונה ע"י ירין קימור, בסדרת טלוויזיה בת שבעה פרקים אשר ביים. בהרצאה שלובים קטעי עדויות נדירים של נוקמים, המתארים את דרך השגת המודיעין, שיטות החיסול והתמודדות עם דילמות אתיות כמו חיסול בלא משפט, אופציית הטעות ועוד.

28.4.21 מנחם טילמן                      /             פרויקט האטום

איך מצליחה מדינה צעירה, ללא משאבים טבעיים, לסיים פרוייקט כה אדיר שמעצמות גדולות מאיתנו לא יכלו לו. מי היו המייסדים, מי היו הבונים, מי המעטים בעלי החזון שכולנו חייבים להם את עצמאותנו ועתידנו בארץ הזאת. הרצאתו של מנחם טילמן, היסטוריון, מרצה בכיר להיסטוריה של מדינת ישראל, וחוקר תולדות מדינת ישראל בעת החדשה.

joveret21 5

----

מאי 2021 - טיולים קרוב/רחוק

5.5.21   רוני ינובסקי                      /             איסטנבול

בין מזרח למערב, בין מיצרי הבוספורוס לגוף המים החודר של "קרן הזהב", צמחה ונבנתה לתפארה עיר שהפכה במרוצת השנים לאחת הערים היפות והמרתקות בעולם. איסטנבול היא פסיפס צבעוני, היסטורי, תרבותי ואנושי. רוני ינובסקי, גיאוגרף, חוקר תרבויות, מרצה רב תחומי, טייל וצלם, מנכ״ל חברת טבע עולם.

12.5.21 ד"ר גוסטב מייסלס         /             לונדון הסמויה מן העין

קסמה של לונדון טמון בשונות מאירופה היבשתית וביטויה האחרון הוא רצונה להתנתק מן האיחוד האירופי. עירם של וויליאם הכובש והנרי השמיני, של המלכה ויקטוריה, ווינסטון צ'רצ'יל. לכל אחד מהם סיפור סמוי מן העין, אשר הוא הוא החוויה העמוקה של העיר. הרצאתו של ד"ר גוסטב מייסלס, מומחה לבלשנות ההיסטוריה של המזרח התיכון ואסלאם.

19.5.21 רותי שמעוני                      /             תמונות פריסאיות

רותי שמעוני, חוקרת תרבות צרפת, בעלת עיטור כבוד מממשלת צרפת, במסע התבוננות אל דופק החיים הייחודי והעכשווי של פריס. תוך שיטוט בין שלל מעדני התרבות והאמנות של פריס (עבר, הווה ותכניות לעתיד) – נפרשת פנורמה, עדכנית, חדשנית, רב-תחומית, ססגונית ואישית של העיר היפה בעולם.

26.5.21 רוני ינובסקי                      /             מדגסקר – האי הקסום

רוני ינובסקי, גיאוגרף, חוקר תרבויות, מרצה רב תחומי, טייל וצלם, מנכ״ל חברת טבע עולם, יספר על מדגסקר, האי הרביעי בגודלו בעולם, שנותק מהיבשת האפריקנית לפני כ-160 מיליון שנה ואיתו בודדו מיבשת-האם החי והצומח של אותו עידן קדום. מרבית בעלי החיים והצמחים במדגסקר הינם אנדמיים (ייחודיים לאי זה) כמו קופיפי הלמור המרהיבים, זיקיות מכל מגוון צבעי הקשת, שפע מיני ציפורים, היער המשווני המיוחד ועוד. טיול למדגסקר יחשוף אתכם למורשת המופלאה של אי קסום זה.

joveret21 6

----

יוני 2021 - מסע ארכיאולוגי

סדרת סיורים וירטואליים באתרי ארכאולוגיה חשובים בארץ עם אביבית ברוקשטיין מורת דרך, מרצה ומדריכת סיורים

2.6.21                  מצדה - הקרב האחרון

מצדה בה התרחש הקרב האחרון של המורדים היהודים, מסמלת יותר מכל את סופה של תקופת המרד נגד האימפריה הרומית. בלב המדבר השתמרו שרידים ארכאולוגיים המעידים על ימיהם האחרונים של המורדים היום לפני 2000 שנה.

9.6.21                  ציפורי - האם בה נחתמה המשנה?

"ציפורי שהייתה בירת הגליל, איכלסה בתוכה גם את הסנהדרין ואת נשיאה רבי יהודה. חתימת המשנה על ידי רבי יהודה הנשיא בציפורי, משנה את פני ההיסטוריה היהודית - מעבר מתורה שבע״פ לתורה שבכתב."

16.6.21                מלך בירושלים – ביקור בארמונו של המלך הורדוס

סיור בארמונו של המלך הורדוס שבירושלים. מלך היה בירושלים בעת השלטון הרומי בארץ, למשך למעלה משלושים שנה, הורדוס שמו. ״מלך קליינט״ מטעם רומי. הורדוס פעל והשפיע רבות על ההיסטוריה של העם היהודי בארץ, והשאיר לנו שרידי מבנים אדירי ממדים שבנה במרחב.

23.6.21                הרודיון - המאוזוליאום של המלך הורדוס

"ההרודיון אחד ממבני הפאר של המלך הורדוס. המלך בנה על ההר המלאכותי ארמון ומבצר, בריכה, תיאטרון ואפילו חדר אירוח מלכותי. בהרודיון בנקודה הצופה אל ירושלים, שם בחר המלך למקם את מקום מנוחתו האחרון".

joveret21 7

-----

*לצפייה בתוכניות בערוץ היוטיוב של הספרייה, לחצו כאן.

 

 

 

 

דף הבית

תפריט נגישות